Новини та коментарі

11.04.2012
Порядок складання та подання запитів для отримання публічної інформації
У сучасному світі рівень правового захисту прав та свобод людини і громадянина є ключовим показником демократизму суспільства і держави. У демократичній, правовій державі кожне право особи, закріплене належним чином, забезпечується всією повнотою влади. Особливе місце в системі засобів захисту прав, свобод та законних інтересів громадян посідає реалізація їх права на звернення. У ст. 40 Конституції України зазначено, що громадяни України мають право звертатися до органів державної влади і місцевого самоврядування та встановлено обов'язок органів влади та посадових осіб розглядати звернення й надавати обґрунтовані відповіді.
Детальніше
10.04.2012
ДАЄТЕ В ПОЗИКУ – ЗВЕРНІТЬ УВАГУ !!!
Позика, як вид суспільних відносин зародилася ще в часи римського права та являється актуальною і поширеною в сучасних відносинах між людьми. Звичайно, за такий довгий проміжок часу позика, як спосіб врегулювання та оформлення відносин змінилась, еволюціонувала та ускладнилась, щоб відповідати вимогам сучасного суспільства. Особливості укладення договору позики, сторони, та вимоги до даного договору передбачені та врегульовані Цивільним кодексом України від 16.01.2003р. №435-IV із подальшими змінами та доповненнями.
Детальніше
09.04.2012
Доступ до судових рішень заінтересованих осіб
Особа, яка не бере (не брала) участі у справі, якщо судове рішення безпосередньо стосується її прав, свобод, інтересів чи обов'язків, може звернутися до апарату відповідного суду з письмовою заявою про: 1) надання можливості ознайомитися із судовим рішенням; 2) надання можливості виготовити в приміщенні суду копії судового рішення за допомогою власних технічних засобів; 3) виготовлення копії судового рішення апаратом суду.
Детальніше
06.04.2012
Розмір договірної пені обмежено подвійною обліковою ставкою НБУ
Інформаційний лист ВГСУ від 27.02.2012 р. №01-06/224/2012 ВГСУ і далі вдосконалює чинне законодавства з урахуванням правових позицій за результатами перегляду судових рішень господарських судів у спорах, що виникають внаслідок порушення грошових зобов’язань. У цій ситуації йдеться про граничний розмір нарахування пені.
Детальніше
05.04.2012
Як правильно скласти і подати позовну заяву в суд?
У цій статті хочеться обговорити, що необхідно для подання позовної заяви до суду. Як скласти позов, як його подати і що необхідно знати людині яка збирається судитися. Складання позовної заяви справа дуже непроста. Необхідно почати з того, що позов повинен містити ряд обов'язкових атрибутів, пропуск хоча б одного з яких, може привести до повернення заяви суддею. Навіть якщо Ви уважно вивчіть всі тонкощі законодавства, купили і прочитали Цивільний процесуальний кодекс України
Детальніше
04.04.2012
Як отримати свідоцтво платника ПДВ?
Законодавче оформлення свідоцтва ПДВ можливо в двох варіантах: добровільно або в обов'язковому порядку. - Для добровільної реєстрації в якості платника ПДВ особа не менше 12 календарних місяців має бути зареєстрована як суб'єкт підприємницької діяльності, при цьому сукупний об'єм поставок товарів та/або послуг іншим контрагентам-платникам податку за вказаний період повинен складати не менше 50% від загального об'єму поставок;
Детальніше
03.04.2012
Вищий спеціалізований суд надав роз'яснення щодо застосування окремих норм ЦПК України
Законом України від 20 грудня 2011 року № 4176-VI "Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення порядку здійснення судочинства", що набрав чинності 14 січня 2012 року, були внесені зміни до ряду статей Цивільного процесуального кодексу України.
Детальніше
02.04.2012
Порядок реєстрації іноземних інвестицій
Складання векселя в іноземній валюті, визнаній Національним банком конвертованою, на суму ввізного мита з відстроченням платежу не більш як на 30 календарних днів з дня оформлення ввізної вантажної митної декларації. Вексель складається у приміщенні банку в якому відкрито поточний рахунок векселедавця, а також виготовлення двох копій векселя, одна – для векселедавця, друга - для ДПІ, оригінал векселя подається в митний орган.
Детальніше

сторінка Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна