Новини та коментарі

22.03.2012
ЗМІНЮЄМО КВЕД
01 січня 2012 року набрав чинності Затверджений Держспоживстандартом (наказ від 11 жовтня 2010 р. № 457 із змінами від 29 листопада 2010 року № 530) національний класифікатор України ДК 009:2010 «Класифікація видів економічної діяльності» (КВЕД). Відтепер КВЕД в Україні, як зазначає Держстандарт, повністю відповідає європейській Класифікації видів економічної діяльності (NACE, rev.2). Проте, для надання можливості суб’єктам господарювання та державним установам перейти на нові КВЕД, до 31 грудня 2012 року діятиме «попередній» національний класифікатор України ДК 009:2005.

Однак, незважаючи на те, що чинність КВЕД-2005 припиняється 31.12.2012 року, державну реєстрацію новостворених юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців необхідно проводити з видами економічної діяльності виключно за КВЕД-2010.

З огляду на те, що КВЕД використовується для представлення та аналізу статистичної, фінансової, митної, податкової, банківської та іншої економічної інформації, суб’єкти господарювання, для уникнення негативних наслідків, мають до закінчення 2012 року змінити вид діяльності у відповідності до КВЕД-2010. Для чого, юридичні особи та фізичні особи-підприємці мають подати до державного реєстратора реєстраційні картки (форми 4 та форми 11, відповідно). Окрім цього, юридичним особам, у випадку необхідності внесення змін до установчих документів юридичної особи у зв’язку із змінами видів економічної діяльності, окрім форми 4, також, необхідно подати реєстраційну картку (Форми № 3) та пакет документів відповідно до вимог статті 29 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців». Після чого, для включення відомостей до ЄДРПОУ про зміну КВЕД, суб’єкту господарювання необхідно звернутися в орган статистики та отримати нову довідку з ЄДРПОУ.

Також, при заповненні реєстраційних карток необхідно звернути увагу на те, що КВЕД- 2010 суттєво відрізняється від попереднього КВЕД-2005. Зокрема, новий КВЕД не поділяється на підсекції і підкласи, а об'єднає окремі види діяльності по відповідних галузях. Однак, варто враховувати, що деяким КВЕД-2005 можуть відповідають декілька КВЕД-2010. Тому, при зміні видів діяльності необхідно уважно та ретельно обирати новий вид діяльності (не виключено, що вам доведеться обрати кілька «нових» видів діяльності замість одного «старого»).

Враховуючи вище викладене, на думку фахівців Юридичної фірми «Арес», перехід на європейську Класифікацію видів економічної діяльності, для більшості суб’єктів господарювання, які здійснюють свою діяльність виключно на території України, завдасть більше незручностей, турбот, плутанини та фінансових витрат, аніж користі.