Новини та коментарі

04.05.2012
Декілька порад водіям
Якщо вас зупинив інспектор ДАІ, наступні поради вам дуже знадобляться. Скористайтеся ними, і тоді ви збільшите свої шанси на перемогу або «на дорозі», або в суді. Безумовно, успіх залежить від конкретної ситуації, тому деякі рекомендації можуть не дати належного ефекту. Розглянемо кілька сценаріїв можливих і поширених подій на дорозі:

1. інспектор ДПС може вас зупинити лише в разі порушення вами правил дорожнього руху або за підозрою в скоєнні злочину. При цьому ви маєте право знати причини зупинки, а в разі якщо інспектор вас зупинив без достатніх підстав, то його дії незаконні. Ви маєте право не виходити з автомобіля, тому що жоден нормативно-правовий акт не передбачає такого обов'язку водія.

2. Якщо інспектор вимагає вас відкрити багажник, запропонуйте йому це зробити самому за обов'язкової участі двох понятих із складанням протоколу. Така процедура можлива лише в тому випадку, якщо ви скоїли адміністративне правопорушення і внаслідок цього вас затримали. Тому в якості умови показати вміст багажника вимагайте спершу скласти протокол про адміністративне затримання і огляду в присутності двох понятих. Як правило, після таких вимог, бажання оглядати багажник в інспектора зникає.

3. Ви маєте право на правову допомогу адвоката, тому можете вимагати відкладення розгляду своєї справи на місці зупинки, поки у вас немає адвоката. В цьому випадку інспектор зобов'язаний відкласти розгляду справи. Але інспектори ДАІ часто не беруть до уваги таку заяву і навіть не роз'яснюють вам права. Це суттєве порушення, що може бути вагомим аргументом для скасування накладеного на вас штрафу в судовому порядку;

 4. Слід знати, що інспектор ДАІ зобов'язаний довести Вашу провину, а не навпаки. Він повинен подбати про докази вашої вини (фото-відео зйомка, свідки). Якщо докази вашої вини не вказані в протоколі, ви можете сміливо звертатися до суду з позовною заявою і в результаті скасувати накладений на вас штраф. При цьому на інспектора ДАІ лягає тягар доказування в суді.

5. Ніколи не визнайте свою провину, оскільки в конкретній ситуації складно зорієнтуватися відразу і оцінити законність претензій інспектора ДАІ. Тому в поясненнях пишіть, що Правила дорожнього руху ви не порушували.

6. Завжди в протоколі робіть позначку, що працівник ДАІ не роз'яснив вам ваші права, тому що зазвичай вони цього не роблять, але просять, щоб ви поставили свій підпис.

7. якщо вас зупинили за перевищення швидкості, пишіть в протоколі, що вам не пред'явили показання приладу, яким зафіксували швидкість, вкажіть, що ця швидкість вашого автомобіля не належить, а ви рухалися в щільному потоці попутних автомобілів.

Чим більше буде порушень з боку інспектора ДАІ, тим більше шансів оскаржити його дії в суді і скасувати накладення штрафу. 

За додатковою інформацією свертайтесь до фахівців Юридичної фірми "Арес", які нададуть Вам якісну допомогу юриста, адвоката у Тернополі та Тернопільській області.