Новини та коментарі

16.05.2012
Банки «виносять рішення Іменем України»
 Близько п'яти років тому в одному з банків Тернополя Валерія оформила споживчий кредит на суму близько шести тисяч гривень.

Протягом пів року вона періодично погашала відсотки по кредиту і тіло, а потім сталася криза, і внаслідок об'єктивних причин Валерія не змогла надалі оплачувати кредит. На момент припинення оплати заборгованість по кредиту склала близько п'ятисот гривень.

Протягом більше трьох років банк не звертався до неї ні з вимогою погасити кредит, ні з вимогою провести реструктуризацію кредиту.

І ось восени 2011 року мама Валерії Валентина Іванівна отримала рекомендований лист з повідомленням про вручення з банку, вона розкрила конверт і знайшла там кілька листочків. На одному з листів була вимога банку погасити кредит, відсотки по кредиту та штрафні санкції, інакше банк змушений буде звернутися з позовом до суду про примусове стягнення суми заборгованості, описи всього належного боржнику майна, звернутися до суду з вимогою обмежити виїзд позичальника за кордон, а також про те що банк звернеться до правоохоронних органів із заявою про притягнення позичальника до кримінальної відповідальності за фактом шахрайства. Із заборгованості в п'ятсот гривень сума боргу перетворилася на суму, близько 18 000 гривень. Також в листі був і інший документ - «рішення суду» про стягнення суми боргу.

Валентина Іванівна злякалась і дуже рознервувалася, і коли Валерія повернулася додому почала розпитувати її з приводу даного листа. Після розмови мамі Валерії від «листа щастя» з банку стало погано і довелося викликати швидку допомогу.

Мама попросила Валерію зайняти у знайомих грошей і погасити заборгованість по кредиту, і Валерія погодилася. В той же день Валерія звернулася до своєї подруги з проханням позичити грошей і розповіла всю ситуацію. Подруга Валерії не проти була позичити грошей, але вона порадила звернутися Валерії до адвоката, щоб попередньо зорієнтуватися в ситуації і отримати кваліфіковану юридичну консультацію. Валерія взяла всі отримані документи і звернулася до адвоката.

Яке ж було здивування, спочатку адвоката, а потім і Валерії, коли адвокат після вивчення наданих документів дав свій висновок.

По перше, термін позовної давності по даному кредитному договору закінчився ще навесні 2011 року, а відповідно банк, звертаючись з позовом до суду, однозначно отримав би відмову в задоволенні своїх позовних вимог, оскільки їм були пропущені строки позовної давності.

По-третє, папір, яка назвалася «рішення суду» насправді була не рішенням суду, а звичайною підробкою, оскільки в ній не було зазначено ні найменування суду, який нібито розглянув справу, ні прізвища судді, ні підпису судді, ні печатки суду .

По-третє, папір була складена безграмотно з грубими орфографічними помилками на рівні учня п'ятого класу сільської школи, де навіть не знають що таке вчитель.

По-п'яте, в так званому «рішенні суду» містилися посилання на статті Цивільного кодексу України, які не те що регулювали кредитні зобов'язання сторін, а взагалі стосувалися питань успадкування та договорів поставки.

В шостих, у верхньому правому куті «рішення суду» стояв штамп, на якому, крім напису «канцелярія суду» та м. Дніпропетровськ взагалі нічого не було.

У сьомих, в тексті «рішення суду» містилася формулювання наступного плану: «26 жовтня 2011 року (2008 року) банк звернувся з позовом до суду ... Ні адвокат, який працює вже більше 20 років, ні Валерія не змогли зрозуміти, що значить це формулювання ???

На підставі вивчених, так званих «документів», адвокат порекомендував Валерії не переживати і не звертати уваги, якщо і далі будуть надходити листи такого сумнівного змісту, а просто ср азу ж звертатися із заявою до правоохоронних органів про вимагання та шахрайство з боку банку, а в подальшому ще й до суду за відшкодуванням моральної шкоди, заподіяної протиправними та незаконними діями працівників банку.

З усього перерахованого вище напрошується кілька висновків:
По перше, наші українські банки вирішили взяти на себе повноваження судової влади.
По друге, очевидна тенденція до зростання «свавілля» з боку банків щодо своїх клієнтів.
По-третє, повна некомпетентність співробітників банків і їх «юристів» веде до того, що бакам нічого іншого не залишається як шахрайськими схемами з використанням психологічного тиску «вибивати» гроші з своїх позичальників.

І на закінчення хотілося б дати пораду позичальникам банків - уважно читайте документи, не підписуйте нічого, що Вам намагається підсунути банк без попередньої консультації з фахівцем - адвокатом; припиняйте всіма законними способами незаконні, протиправні, а іноді і відверто «бандитські» методи банків по « вибивання »боргів.

Звернувшись до фахівців Юридичної фірми "Арес" Ви отримаєте комплексну юридичну допомогу кращих юристів та адвокатів Тернополя з усіх галузей права, в тому числі детальнішу консультацію, що до протидії незаконній діяльності окремих представників банків.