Новини та коментарі

07.07.2012
Порушники митних правил можуть укладати мирову угоду з митницею
Міністерство фінансів наказом № 607 від 18 червня 2012 затвердив Типове мирову угоду про припинення провадження у справі про порушення митних правил, а також форми актів про виконання мирової угоди та про невиконання мирової угоди.

Можливість укладати мирову угоду передбачена статтею 521 Митного кодексу. Відповідно до неї, при відсутності в діях особи, яка вчинила порушення митних правил, ознак злочину, провадження у справі може бути припинено шляхом компромісу. Компроміс як раз і полягає в укладенні мирової угоди між зазначеною особою та митним органом, посадова особа якого здійснює провадження у справі.

Відповідно до умов мирової угоди особа, яка вчинила порушення, має буде внести до держбюджету кошти в сумі, що дорівнює сумі штрафу, передбаченого відповідною статтею цього Кодексу, або ж задекларувати в митному режимі відмови на користь держави товари - безпосередні предмети порушення митних правил.

Митний орган, в свою чергу, буде зобов'язаний припинити провадження у справі про порушення митних правил, а також оформити декларовані товари згідно заявленому митному режиму.