Новини та коментарі

20.07.2012
ОТРИМАТИ СВІДОТСТВО ПЛАТНИКА ПДВ СТАЛО ПРОСТІШЕ

24 травня 2012 Верховною Радою України був прийнятий Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення деяких податкових норм» (законопроект № 9661-д). З 1 липня цей Закон вступив в силу. Згідно зі змінами скасовані спеціальні вимоги, які раніше висувалися до бажаючих добровільно отримати свідоцтво ПДВ. З тексту ст. 182 ПКУ виключені вимоги до платників податків щодо розміру статутного капіталу або вартості активів у розмірі 300 000 грн., А також необхідність здійснення поставки товарів / послуг платникам ПДВ протягом 12 календарних місяців в обсягах не менше 50% від оподатковуваних податком операцій. Тепер у статті записано, що якщо особа, яка здійснює оподатковувані операції і не є платником податку у зв'язку з тим, що обсяги таких операцій є менше 300 000 грн. (Ст.181 ПКУ), але вважає за необхідне добровільно зареєструватися, як платник ПДВ, така реєстрація здійснюється за заявою бажаючого особи.

Крім того, новий закон скорочує терміни видачі свідоцтва платника ПДВ з 10 до 5 робочих днів (п. 183.9 ПКУ). 

Ви можете отримати безкоштовну юридичну консультацію адвоката (онлайн консультацію) задавши питання на сторінці Запитання - відповіді або електронною поштою: 1@ares.te.ua (для конфіденційних питань).

Якщо Вам потрібен адвокат у Тернополі та Україні, фахівці Юридичної фірми "Арес" буду раді Вам допомогти - наша контактна інформація на сторінці Контакти.