Новини та коментарі

07.09.2013
Відсутні документи можна подати до прийняття рішення за результатами перевірки ДПС
 
ДПС у своєму роз'ясненні від 29.08.2013 р. нагадала , що відповідно до п. 44.1 ст . 44 Податкового кодексу для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів , витрат та інших показників , пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та / або податкових зобов'язань , на підставі первинних документів , регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності , інших документів , пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством. При цьому платникам податків забороняється формування показників податкової звітності , митних декларацій тощо на підставі даних, не підтверджених відповідними документами.

Так , згідно з п. 44.6 ст. 44 ПК у разі якщо до закінчення перевірки або у певні НК терміни платник податків не надає посадовим особам контролюючого органу , які проводять перевірку , документи (незалежно від причин такого ненадання , крім випадків вилучення документів правоохоронними органами або іншого виключення) , що підтверджують показники , відображені таким платником податків у податкової звітності , вважається , що такі документи були відсутні у такого платника податків на час складання такої звітності .

 Однак якщо платник податків після закінчення перевірки та до прийняття рішення контролюючим органом за результатами такої перевірки надає документи , що підтверджують показники , відображені таким платником податків у податковій звітності , не надані під час перевірки , такі документи повинні бути враховані контролюючим органом під час розгляду ним питання про прийняття рішення. 

Відповідно до п. 44.7 ст. 44 ПК у разі якщо посадова особа контролюючого органу , яка здійснює перевірку , відмовляється з будь-яких причин від врахування документів , наданих платником податків під час проведення перевірки , платник податків має право до закінчення перевірки надіслати листом з повідомленням про вручення та описом вкладеного або надати безпосередньо до контролюючого органу, що призначив проведення перевірки , копії таких документів ( засвідчені печаткою платника податків ( за наявності печатки ) та підписом платника податків -фізособи або посадової особи платника податків - юрособи ) .

 Протягом 5 робочих днів з дня отримання акта перевірки платник податків має право надати контролюючому органу, що призначив перевірку , документи, визначені в акті перевірки як відсутні.