Запитання - відповіді

online-консультація юриста в Тернополі

 У цьому розділі Ви маєте можливість отримати online-консультацію юристів та адвокатів Тернополя з питань, пов'язаних з цивільних, господарських, кримінальних, адміністративних, земельним, трудовим, сімейним законодавством.

 Для отримання юридичної online-консультації максимально коротко і ясно сформулюйте Ваше запитання, а також викладіть факти, які, на Ваш погляд, мають юридичне значення.


Колектив Юридичної фірми "Арес"
 

Ви можете залишити нам своє запитання:

Заголовок:

Текст запитання:

Автор:

E-mail для отримання відповіді:

(введений Вами е-mail не буде відображатись в гостьовій)
Введіть 5 цифр, що зображені ліворуч:
 Право власності на квартиру що не ділиться при розлученні
Як оформити документи в новобудові так щоб право власності було тільки на мене.З чоловіком в даний момент не проживаю,але не розлученні.Чи буде це спільно нажитим майном
Незнайомка
09.02.2016
відповідь:

Доброго дня! Для відповіді на Ваше запитання необхідно вивчити документи, що стосуються даної справи. 


Дарування квартири
Доброго дня,я хочу подарувати квартиру своїм дітям сину 16 років для дочки 7 років, з чоловіком розлучена але квартира моя власна чоловік приписаний ніколи не був. Підскажіть будь ласка чи потрібна згода чоловіка,яки документи для цього потрібні ?
Оксана
02.02.2016
відповідь:

Якщо квартира належить Вам на праві особистої приватної власності, то з приводу розпорядження даною квартирою згода чоловіка не потрібна. Детальний перелік документів для укладання даного правочину Вам надасть нотаріус. 


фаншиза після ДТП
Доброго дня! Було дтп, я потерпіла сторона, суд призначив винного другого учасника ДТП який в той час перебував в сильному алкогольному с'пяніні, матеріальний збиток відала страхова компанія за винятком франшизи в розмірі 1000 грн яку відмовляється віддавати друга сторона! чи зможу я в судовому порядку забрати 1000 грн + моральний збиток та грощі затрачені на юриста та судові збори? дякую за відповідь!
Дмитро
30.01.2016
відповідь:

Доброго дня! Якщо витрати не були повністю покриті, то ви можете звернутись в суд з метою стягнення невідшкодованих збитків, а також спричиненої моральної шкоди та інших додаткових витрат. Результат буде залежати від доказової бази. 


спадщина
Добрий день! Моя мати померла в 2001р. залишивши договір дарування на будинок, на імя мого молодшого брата. Брат проживав в цьому будинку з батьком пенсіонером без переоформлення права власності. В 2007 році брат загинув. Брат був розлучений і мав сина 2002 року народження. Дружина і син мого брата проживали окремо. Нотаріус після смерті мого брата видав свідоцтво про право на спадщину сину покійного брата на 1/4 будинка, а батьку пенсіонеру на 3/4 будинка. На момент видачі свідоцтва про право на спадщину сину покійного, власником будинку в БТІ значилася моя мати. Згідно якої статті ЦК України нотаріус видав свідоцтво про право на спадщину сину брата, коли брат не був власником вищезгаданого будинку?
Олександр
28.01.2016
відповідь:

Доброго дня! Для відповіді на Ваше запитання необхідно вивчити документи, що стосуються даної справи. 


Поворотня та безповоротня фінансова допомога
В 2008 році між мною, фізичною особою ПП "Г" та фізичною особою ПП "Д" укладено усний договір позики, згідно якого я зобовязувався надавати кошти ФОП "Д" протягом 2008-2011 років з обовязковим подальшим їх поверненням.
На виконання умов договору мною за період з 2008 по 2011 рік була перерахована на рахунок ФОП "Д" сума коштів у розмірі 303741,66(триста три тисячісімсот сорок одна грн. 66 коп.)Частина коштів в сумі приблизно 5ооо грн була переведена як поворотня фінансова допомога, решта - 298741,66, як безповоротня фінансова допомога.
На момент укладення договору я та ФОП "Д" були партнерами, тому договір було укладено в устній формі. Чи можу я вимагати поверенення коштів від ФОП "Д", та в якій сумі? Як впливає позовна давність на дану ситуацію?
Гайаш Адальберт
24.01.2016
відповідь:

відповідь: Доброго дня! Дане ситуація потребує доказуваня в судовому порядку і має свої перспективи. Щодо строку позовної давності, то з розумним підходом Ви його не пропустите. Будемо раді допомогти у вирішенні Вашого питання.

Адвокат Братівник Ігор Васильович 


пільги багатодітним сімям
Доброго дня! Скажіть, будь-ласка, чи можна наших дітей (троє віком до семи років) прописати разом з батьком і оформити пільги на комунальні послуги, а мати окремо просана? Дякую!
Ольга
21.01.2016
відповідь:

Доброго дня! В принципі можна, проте тут потрібно врахувати багато інших факторів, які вимагає Закон для надання пільг при сплаті комунальних послуг. Тому, для повної та всебічної відповіді на Ваше запитання потрібно більш детально вивчити обставини справи.

 Адвокат Братівник Ігор Васильович


заповіт чи договір дарування
Доброго дня! Проконсультуйте будь-ласка по питанню: батько хоче оформити квартиру що знаходиться у приватній власності і оформлена на нього свому синові. У квартирі ще прописані та проживають мати та сестра, які згідні щоб квартира була оформлена на сина. Питання: яким чином краще це оформити? заповітом на сина чи договором дарування? і вступ у спадщину передбачає сплату якихось коштів? Щиро дякую за відповідь.
Михайло
21.01.2016
відповідь:

Доброго дня! Набуття квартири у власність по заповіту буде дешевшою, оскільки при отриманні спадщини родичами першого ступеня спорідненості такий об’єкт не оподатковується. Проте, за заповітом власність можна набути тільки після смерті спадкодавця. Також, заповіт можна будь-коли скасувати чи змінити.
За договором дарування право власності зразу ж перейде до обдаровуваного, з моменту державної реєстрації правочину, проте в цьому випадку потрібно оплачувати державне мито та робити експертну оцінку квартири. Вартість мита уточнюйте в нотаріусів.

Адвокат Братівник Ігор Васильович 

 


дарування квартири
Ми з чоловіком придбали квартиру у новозбудованому будинку, на яку з документів маємо лише ті, які нам видала будівельна компанія. Для здійснення дарування нашій неповнолітні дитині цього достатньо, чи потрібно спочатку приписатися і приватизувати?
Марія Михайлівна
18.01.2016
відповідь:

Щоб розпоряджатися майном необхідно набути це майно у власність. Власність на новостворений об’єкт нерухомості набувається після здачі даного об’єкта в експлуатації, отримання свідоцтва на право власності на це майно та реєстрації в Реєстрі права власності на нерухоме майно. Після проведення даних дій ви зможете відчужувати квартиру на власний розсуд. Прописуватись не обов’язково.  

Адвокат Братівник Ігор Васильович


сторінка Попередня 1 ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 Наступна