Запитання - відповіді

online-консультація юриста в Тернополі

 У цьому розділі Ви маєте можливість отримати online-консультацію юристів та адвокатів Тернополя з питань, пов'язаних з цивільних, господарських, кримінальних, адміністративних, земельним, трудовим, сімейним законодавством.

 Для отримання юридичної online-консультації максимально коротко і ясно сформулюйте Ваше запитання, а також викладіть факти, які, на Ваш погляд, мають юридичне значення.


Колектив Юридичної фірми "Арес"
 

Ви можете залишити нам своє запитання:

Заголовок:

Текст запитання:

Автор:

E-mail для отримання відповіді:

(введений Вами е-mail не буде відображатись в гостьовій)
Введіть 5 цифр, що зображені ліворуч:
 Право власності по договору дарування квартири та підсобного приміщення
Приватизавана квартира чи дає можливість по закону подарувати одному квартиру,а іншому підсбне приміщення та гараж незаконо побудований .Чи є можливість узаконити підсобне приміщення та гараж обдарованому.Дякую.
Світлана
15.11.2015
відповідь:

підсобне приміщення можна подарувати особі відмінній від обдаровуваної по договору дарування квартири можливе лише у тому випадку, коли дане підсобне приміщення зареєстроване, як окремий об’єкт права власності. Стосовно гаража аналогічна ситуація, щоб його дарувати, спочатку потрібно мати даний об’єкт у власності, тобто узаконити самочинно збудовану будівлю гаража та зареєструвати право власності на нього. 

Адвокат Братівник Ігор Васильович


Дарування квартири
У1993 році рішенням Міської Ради згідно Закону України "про статус і соціальний захист громадян,які постраждали в наслідок Чорнобильської катастрофи"передано у безоплатну власність квартиру одноосібно.При приймані цьго рішення в квартирі було приписано троє:дочка,дружина,та неповнолітня дочка . Регістрация в БТІ була 31.03.2011р.на основі свідоцтва на право власності з1993 року,та дозволу Міської Ради на регістрацію 2011році.Уцьму році12.05. було подаровано вищесказану квартиру постороній особі батьком,засвідчено ноторіально.Чи є цей договір дарування законим ,та чи дочка яка вийшла заміж і небула вже приписана під час дарування квартири ,та немає житла на сьогоднішний день має право на розривання договору дарування після сплину річної давності, якщо так, то до кого звертатись в першу чергу? Дякую за відповідь!
sk1026@ meta.ua
15.11.2015
відповідь:

У відповідь на Ваше запитання можу повідомити, що в першу чергу потрібно звернутись до адвоката, для отримання вичерпної консультації стосовно виниклих запитань. Із описаного Вами загальна ситуація зрозуміла, проте потрібно ознайомитись із документами, що мають значення по цій справі. Тому, надати відповідь на запитання поставлене вище наші фахівці зможуть лише після ознайомлення із необхідними документами.
Будемо раді Вам допомогти!  

Адвокат Братівник Ігор Васильович


 


право власності по договору дарування
Добрий день!
В жовтні 2010 року була надана позика боржнику, про що складена розписка, терміном на 6 місяців. В середині 2011 року, боржник, намагаючись ухилитись від взятих на себе зобовязань, зробив договір даруванння на належну йому квартиру на батька, але не оформив перехід права власності в БТІ. В березні 2012 року судом був виданий виконавчий лист на боржника про стягнення заборгованості, в квітні накладений арешт на квартиру божника, яка по БТІ ще рахувалась за ним. Але в травні боржник переоформив право власності на квартиру на батька по договору дарування, укладеному в 2011 році. Чи можливо визнати договір дарування недійсним, так як на момент реєстрації права власності в БТІ на квартиру був вже накладений арешт?
Дякую.
Максим
26.10.2015
відповідь:

Доброго дня! Вважаю, що в даній ситуації визнати договір дарування не являється можливим, оскільки на момент укладення такого договору будь-яких обмежень щодо відчуження майна не існувало. Відповідно, Ваш боржник жодним чином не порушив вимог діючого законодавства, що могло би бути підставою для визнання недійсним правочину дарування.

 Адвокат Братівник Ігор Васильович


оформлення спадщини
в мене загинув чоловік донька відмовилась від спадщини так як живе за кордоном і бігати тут за документами немає як.здала заявку на спадщину нотаріус требує експертної оцінки машини і прицепа.машині нашій вже 24 роки а прицеп не вартий навіть 500грн мені треба заплатити за оцінку біля 1000грн. що навіть не варто того що оцінювати
валентина
09.10.2015
відповідь:

Доброго дня! З Вашого звернення не зрозуміло, яке питання Ви хочете поставити, проте можу повідомити, що у випадку відмови нотаріусом, з певних причин видати свідоцтво на право власності на спадщину, Ви маєте право звернутись до суду про визнання права власності на спадкове майно.  

Адвокат Братівник Ігор Васильович


ПОДАРУНОК ДЛЯ ДОНЬКИ
Моя мама та тітка подарували мені 20 років тому будинок(є договір даріння, але я будинок не оформила на себе). Зараз мама вимагає, щоб я подарувала його моєї старшої 11-річної дочці .(у цьому році в мене народилася ще донька від другого чоловіка. Як це зробити?
Ірина Василівна
03.10.2015
відповідь:

Доброго дня! Щоб ви могли подарувати цей будинок дочці потрібно спочатку оформити право власності на себе, тобто піти з договором дарування в БТІ і належним чином його зареєструвати. Після цього ви зможете подарувати будинок. У випадку відмови БТІ зареєструвати право власності (якщо договір не відповідає певним вимогам Закону), Ви можете звернутися в Суд про визнання права власності на цей будинок і після цього його подарувати. 

Адвокат Братівник Ігор Васильович


квартира
Добрий день! Питання: якщо чоловік має одружитися з жінкою у якої є двоє неповнолітніх дітей, і в цього чоловіка є власна квартира, то діти будуть мати якесь подальше право на цю квартиру?
Ліза
01.10.2015
відповідь:

Доброго дня! Чоловік являється власником майна, що належало йому на праві приватної власності до одруження. Діти його дружини можуть претендувати на таке майно лише у випадку їхнього усиновлення цим чоловіком, після його смерті, в порядку спадкування. 

Адвокат Братівник Ігор Васильович


Договір дарування батьками квартири неповнолітній дитині
Подружжя дарує свою квартиру своій неповнолітній дитині. Дарувальник - батько, договір від імені обдарованого підписує мати.
1. Хто має право реєструвати від імені дитини право власності на квартиру в БТІ, а також в подальшому фінансово утримувати квартиру, лише мати чи також батько?
2. Які права на проживання в такій квартирі до досягнення повноліття дитиною матимуть батьки у випадку розлучення?
Віталій
27.08.2015
відповідь:

У випадку коли дружина виступає законним представником обдаровуваного під час укладення договору дарування, відповідно дружина від імені дитини повинна подавати заяву в БТІ для реєстрації права власності на нерухоме майно. Обов’язок уримання майна дитини покладається на обох батьків дитини. Згідно ч. 6 ст. 177 Сімейного кодексу України, батьки вирішують питання про управління майном дитини спільно, якщо інше не передбачено договором між ними. Спори, які виникають між батьками щодо управління майном дитини, можуть вирішуватися органом опіки та піклування або судом.
Що стосується проживання в квартирі, що належить дитині, то відповідно до ст. 156 Житлового кодексу, члени сім'ї власника жилого будинку (квартири), які проживають разом з ним у будинку (квартирі), що йому належить, користуються жилим приміщенням нарівні з власником будинку (квартири), якщо при їх вселенні не було іншої угоди про порядок користування цим приміщенням. Члени сім'ї власника будинку зобов'язані дбайливо ставитися до жилого будинку (квартири). Повнолітні члени сім'ї власника зобов'язані брати участь у витратах по утриманню будинку (квартири) і придомової території та проведенню ремонту. Спори між власником та членами його сім'ї про розмір участі у витратах вирішуються в судовому порядку.
Припинення державної реєстрації шлюбу не має наслідком обов’язкової умови припинення спільного проживання. Таким чином, право на проживання в даній квартирі зберігається в кожного із подружжя. Такого права особа може бути позбавлена лише на підставі рішення суду у випадках передбачених законом.
 
Адвокат Братівник Ігор Васильович


невірний держ акт на землю - що робити?
моя бабуся проводила приватизацію своєї хати і землі навколо будинку ще у 2008 році. Лише тепер, коли я побачила державний акт на землю, то помітила невірно намальовані межі ділянки, а саме брама і саме в"їзд на територію подвір"я чомусь не входять до меж, хоч таке розташування подвір"я і брами було ще з 30-х років, тобто, коли ще були мої прадіди. Питання: чи можна внести зміни і якимось чином відкоригувати держ акт, бо якщо ні, то ми фактично згідно цього держ акту повинні заїжджати на подвір"я, через сусідське подвір"я.
петрик
18.08.2015
відповідь:

Доброго дня! Відкоригувати державний акт неможливо, а навпаки потрібно приводити земельну ділянку у відповідність із державним актом на право власності. У випадку відсутності заїзду, потрібно звертатись до органу місцевого самоврядування для вирішення даної проблеми. Якщо орган місцевого самоврядування не відреагує потрібно дане питання вирішувати в судовому порядку.

Адвокат Братівник Ігор Васильович 


сторінка Попередня 1 ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 Наступна